Program
Dzień I | 12 maja 2017 |
08:00-09:00 | Rejestracja uczestników |
09:00-09:30 | Powitanie gości i rozpoczęcie konferencji – dr n. med. Wojciech Gernand |
09:30-10:30 | „Mikrobiom układu pokarmowego” – prof. dr hab. n. med. Piotr Paluszkiewicz |
10:30-10:50 | I uczestnik konkursu - Marek Juda "Diagnostyka mikrobiologiczna wczoraj, dziś i jutro" |
11:00-11:20 | II uczestnik konkursu - Ewelina Pukownik „Możliwości zastosowania cytometrii przepływowej w diagnostyce laboratoryjnej" |
11:30-12:00 | Przerwa |
12:00-12:20 |
III uczestnik konkursu - Marcin Dziedzic
„Rola krążących mikroRNA w regulacji aktywności enzymatycznej renalazy oraz stężenia katecholamin w diagnostyce i ocenie ryzyka sercowo-naczyniowego u pacjentów hemodializowanych"
|
12:30-12:50 | IV uczestnik konkursu - Małgorzata Pokrywka „Galektyna-3 - białko o wielu twarzach |
13:00-14:00 | Przerwa obiadowa |
14:00-14:45 | Badania laboratoryjne POCT – krok w przyszłość ? – Arkadiusz Wnuk |
15:00-15:20 |
V uczestnik konkursu - Maciej Korpysz
„Nowe możliwości oceny białka monoklonalnego za pomocą testu par ciężki-lekki łańcuch immunoglobulin (HLC, Hevylite) u chorych z dyskrazjami plazmocytowymi”
|
15:30-15:50 | VI uczestnik konkursu - Maciej Smutek „Szczepionka na raka- gdzie jesteśmy?” |
16:00-16:20 | VII uczestnik konkursu - Michał Budzyński „Biopsja bez biopsji” |
16:30-16:50 | VIII uczestnik konkursu - Stanisław Skulimowski „Podręczniki 3d- książki wzbogacone o elementy rozszerzonej rzeczywistości” |
17:00-17:20 | IX uczestnik konkursu - Marita Pelczarska „Kosmiczna technologia” |
17:30-17:50 | X uczestnik konkursu - Szymon Kierat "Technika MLPA - założenia i zastosowania" |
18:00-18:20 | XI uczestnik konkursu - Stanisław Skulimowski "Komputerowy system badania ludzkich zachowań Cogillu" |
18:30 | Zakończenie I dnia konferencji – Stanisław Kusiak – Lublin |
19:30 | Kolacja w hotelu |
Dzień II | 13 maja 2017 |
9:00-9:20 | XII uczestnik konkursu - Michał Woźniak „Wpływ preparatów zawierających pochodną flawonoidową diosminę na poziom izoprospanów i ekspresją genów związanych z apoptozą i patologią śródbłonka we krwi pacjentów chorych na przewlekłą niewydolność żylną" |
9:30-9:50 | XIII uczestnik konkursu - Marcin Muskała „Nieinwazyjna diagnostyka prenatalna” |
10:00-10:20 | XIV uczestnik konkursu - Marcin Lewicki „Trudności diagnostyczne w rozpoznawaniu guzów chromochłonnych” |
10:30-10:50 | XV uczestnik konkursu - Ewa Gruszewska „Laboratorium w centrum zmian – nowe wyzwania i możliwości” |
11:00-11:30 | XVI uczestnik konkursu - Monika Błocka-Gumowska „Czyniąc rzeczy wielkie, zaczynaj od rzeczy drobnych czyli ewolucja metod oznaczania stężenia hemoglobiny" |
11:30-12:00 | Głosowanie |
12:00-12:40 | „Słów kilka o teście korekcji” – laureat II edycji Maja Diagnostycznego - Paweł Kozłowski |
12:40-13:10 | Zakończenie, wręczenie nagród |